UEFA’dan Fenerbahçe’ye ceza yağdı

UEFA, Avrupa Ligi’nde seyircisiz oynadıkları BATE Borisov maçında, stat dışındaki taraftarlarının saha içine attığı yanıcı madde nedeniyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Fenerbahçe’ye 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Diğer bir deyişle Fenerbahçe, seyircisiz oynanan bir maçta yaşananlar nedeniyle seyircisiz oynama cezası aldı. Şükrü Saracoğlu’ndaki Viktoria Plzen maçı seyircisiz oynanacak.

MEİRELES’E 3 MAÇ CEZA
UEFA, ilk BATE Borisov maçında kırmızı kart gören Fenerbahçeli Raul Meireles’e de 3 maç ceza verdi. Portekizli futbolcu, Viktoria Plzen maçlarında forma giyemeyecek.

AVRUPA’DAN 1 YIL MEN CEZASI
UEFA’dan Fenerbahçe’ye gelen kara haberler, bu kadarla sınırlı değil. Fenerbahçe’ye 1 maç seyircisiz oynama cezası verilirken, bir detay sarı-lacivertli kulübü şoke etti. Fenerbahçe’nin 1 yıl içinde 2 kez Disiplin Kurulu’na sevkedilmesi ve 2 kez üst üste ceza alması, camiayı tarihi bir cezayle karşı karşıya bıraktı. UEFA Disiplin Kurulu, Fenerbahçe’ye Avrupa Kupaları’ndan 1 yıl men cezası verirken, bu cezayı 2 yıl ertelemeli olarak kararlaştırdı. Sarı-lacivertliler Avrupa’da mücadelede edecekleri iki sezonda eğer bir kez dahi Disiplin Kurulu’na sevkedilirse bir sonraki yıl Avrupa Kupaları’na katılamayacak.

Bir cevap yazın