Yıldız futbolcuya 6 ay men cezası

İki gün önce Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da alkollü bir şekilde araç kullanan ve buna ek olarak ters yönde seyreden Nicklas Bendtner, polisler tarafından durdurulmuş ve gözaltına alınmıştı.

ÖZÜR DİLEMİŞTİ AMA…

Juventus’un Danimarkalı forveti, konunun ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Olaylı bir durum değildi ama tüm sorumluluğu üzerime alıyorum. Böyle bir harekette bulunmamam gerekirdi” ifadeleriyle özür dilemişti.

FEDERASYON ACIMADI

Danimarka Futbol Federasyonu, resmi internet sitesi aracılığıyla bir açıklama metni yayımlarken, Nicklas Bendtner’in sorumsuz davranışından ötürü 6 ay boyunca milli takıma alınmayacağını duyurdu.

Metinde, “Milli takımda yer alan tüm oyuncuların davranışı, yasalara ve toplum kurallarına uygun olmalıdır. Oyuncumuza, milli takımdan uzak kalacağı bu süre boyunca kendisiyle yüzleşmesi gerektiğini ilettik. Teknik direktörümüzün de hemfikir olduğu şekilde, Nicklas Bendtner bu süre içerisinde milli takıma çağrılmayacaktır” ifadelerine yer verildi.

İLK CEZASI DEĞİL

Nicklas Bendtner, daha önce, EURO 2012’de gol attıktan sonra formasını çıkarıp bir bahis şirketinin reklamını yaptığı gerekçesiyle UEFA tarafından cezalandırılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın