Yılmaz Erdoğan’dan güldüren ‘akil’ esprisi

Güneydoğu Anadolu Akil İnsanlar Heyeti bugün Barış ve Demokrasi Partisi Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. BDP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt, heyete gerekli desteğini vermeye hazır olduklarını söyledi. Heyete bugün sanatçı Yılmaz  Erdoğan ile Murat Belge’de dahil oldu. Heyetin başkanı BDP ziyaretinde Yılmaz Erdoğan’ı ‘bugün bize katılan akil insan Yılmaz Erdoğan’ı zaten tanıyorsunuz’ diye tanıtınca Erdoğan, gülerek, ” Estağfirullah” diye karşılık verdi. Erdoğan’ın cevabı gülümsemelere neden oldu.

Akil İnsanlar Grubu’nun Güneydoğu Anadolu Bölgesi heyeti, dün ilk toplantısını Diyarbakır’da yaptıktan sonra ziyaretlerde bulunmuştu. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan ve Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem, Murat Belge ve Yılmaz Erdoğan’dan oluşan heyete Yılmaz Ensaroğlu başkanlık yapıyor. Heyet bugün  BDP Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti. Heyet başkanı Ensaroğlu, ziyaretlerine siyasi partileri de dahil ettiklerini ve bu kapsamda BDP’yi ziyaret ettiklerini söyledi. BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ise başlatılan barış sürecine destek verdiklerini belirterek, heyete burada da katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi.

Zümrüt, sürecin iyi yönetilmesi durumunda sorunların çözülebileceğine inandığını kaydetti. Bu sırada heyet başkanı tek tek heyette bulunanları BDP’lilere tanıttı. Yılmaz Ensaroğlu, heyete bugün dahil olan sanatçı Yılmaz Erdoğan’ı akil insan olarak tanıtınca Yılmaz Erdoğan gülerek ‘ Estağfurullah’ yanıtını verdi. Erdoğan’ın cevabı gülümsemelere neden oldu. Sanatçı Yılmaz Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin akil insanları eleştirirken kendisine yönelik kullandığı sözlere ise cevap vermedi. Erdoğan, soru üzerine bu tür şeylere gerek olmadığını söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın